Lidércek - Kísértő szellemek
Lehetsz te a legbátrabb, vagy a legerősebb, legjobb kardforgató vagy bármi, a legnehezebb ellenfeled mindig az a lény lesz, aki az életnek nem azon síkján mozog mint te. Ezek a szellemek, vagy a Skótoktól eredő Lidércek.
Eredete:
Vannak még azok kik hisznek abban, hogy valami vár ránk a halálunk után, de vannak azok akik nem tudják elfogadni, mikor a halál kopogtat az ajtajukon. Ebben az esetben, ha egy szellem nem lel megnyugvásra, vagy visszautasítja a más világra való belépést, akkor abban az esetben, a fájdalma az mely kezdi megrontani, a lelkének maradékát ami még ebben a formában tartja őt. Így jön létre egy Lidérc.
Képességei:
A szellemektől eltérően, egy Lidérc sokkal erősebb. Főleg amiatt is, hogy sokkal gyakrabban képesek fizikai alakban is megjelenni az emberek világában. Míg a legtöbb szellemnek, fizikailag megjelenni nagyon nehéz, emiatt is van, hogy nagyon de nagyon ritkán van, hogy valaki mondjuk lát egyet. Ám emiatt egy Lidérc sokkal nagyobb kárt tud tenni, mivel fizikailag és lelkileg is képes kárt okozni. Elvileg már maga a jelenléte olyan jeleket képes mutatni, mit elhervadt virágok, meg romlott gyümölcsök vagy ételek, és rettentő hideg.
Gyengesége:
Hiába erősebb a szellemnél, a gyengeségek is velük jönnek. Ezáltal a Lidérc nem képes szabadon kószálni, mivel minden ilyen entitásnak, kell egy horgony ami a mi világunkban tartja. Ez legtöbb esetben mindig a szellem fizikai teste, vagyis ami megmaradt belőle. Viszont, hogy mekkora távra képes azt elhagyni, az egyénenként eltérő. Emiatt is Lidércek legtöbb estben vagy Temetőknél, vagy csata tereken szoktak kisérteni. Viszont egy sóval behintett kőr közepére nem képes belépni. Valamint azon házakba sem, melyek ajtaja és ablakainál só szórás van.
Táplálkozása:
A Lidércek már nem aggódnak az étel fajtája, vagy minősége miatt, hisz ezen formájukban, a Lidércek mind lélek falók. Noha ha nem is fogyasztanak sokáig, az nem fog tudni végezni velük.
Hogyan végezzünk velük?
Mint minden szellem, vagy nem e-világi entitásnál, a horgonyát kell elpusztítani, amely mint mondtam legtöbb esetben a maradványai. A maradványokat sóval kell behinteni, és utána benzin vagy más gyúlékony folyadékkal azt lángra lobbantani, míg nem csak a porai maradnak. Ha tárgy, vagy rosszabb esetben élő személy a horgonya, akkor is ezzel a formával lehet megszabadulni tőlük.
Végszó:
Az ha valamit tudunk, az az, hogy az élet bizony rövid, hiába élhetünk akár 100 évig is. Minden alkalmat meg kell ragadni, s mikor a halál jön a számlát behajtani, soha ne féld megfogni a kezét, hogy át vezessen téged egy másik világban.
- V. Blackhand
Nessy - A Loch Ness-i Szörny
Sok nevezetes tengeri szörnye volt és még van is dolga a mai embereknek, de mégis talán a legnevezetesebb az aki véget egy tó hatalmas népszerűséget kapott a maga idejébe. Egy Tengeri szörnyet keresni a tengerek rengetegében, mint tűt keresni a széna kazalban. Gondolhatnánk, hogy egy tó már könnyebb történet, de korán sem az, hisz egy olyan óriás lényt rejt, amelyet még mai napig nem találtak. Ez a Loch Ness tó legendája.
Eredet:
Konkrét eredettel nem rendelkezik ez a lény, ám az első beszámoló az észleléséről az Kr. u. 563 - 597 közé tehető, amikor is a lény egy hegylakót támadott meg, ki akkor a tavon tartózkodott csónakjával. Mikor a hegylakó felborult a csónakjával, egy szerzetes kívánt volna segíteni. Ám ekkor a lény ki emelkedett a víz alól, és meg kívánta támadni a szerzetest. Nagy szerencséjükre, maga Szent Kolumba is akkor a helyszínen tartózkodott, ki kezét emelve keresztet vetett, és meg parancsolta a lénynek isten nevében, hogy térjen vissza a tó mélyére, amely meg is történt. (Szerintem baromság)
Megjelenése:
A lényt, a legelső észleléseknél. Vagy pontosabban a legendájának első magvánál, főleg szerintem a kereszténység miatt, egy óriás kígyó alakjában mutatták meg. Főleg a Kereszténység tengeri kígyója a Leviatán miatt, de akár gondolhatunk a Kelták Viking gyökereire, melyben megtalálható volt a világ kígyó is.
Későbbi esetekben kezdtek már úgy beszámolni róla. Vélhetően a Dinoszaurusz csontok miatt, amik bizonyítják, hogy egy hüllő szerű faj élt előttünk. Onnan ragadt át végül a faj vízi megfelelője, amely hasonló kígyó szerű hosszú nyakkal rendelkezett. Ezek voltak a Plezioszauruszok.
Tápláléka:
Ha ragaszkodunk a dinó mivoltához, akkor bizony hús evő fajta, mivel a vízi élet módot folytató dinók közt is, a nagyja, ha nem mind de hús evő volt. Melynek még az a bizonyítéka, hogy egyes beszámolók szerint, a lény ki jött a partra, és pásztorok birkáit is elrabolta.
További észlelései:
1933 - Ekkor egy férfi ki a part mentén sétált, azt vallotta, hogy látta amint a lény ki emelkedik a víz felszínére. Melyet utána azonnal elhíresztelt a környék bellieknek.
1934 - Az elhíresztelés után történt, hogy a lényt felkapta az akkori világ. Melynek csak egy lapáttal tett rá, egy Robert Kenneth Wilson nevű Londoni köztiszteletben álló férfi, aki az első fényképes "bizonyítékot" mutatta fel a lény létezéséről.
Cáfolt bizonyítékok:
- Ha valóban egy Plezioszaurusz, akkor a lény nem élhetne a tóban, mivel a Dinoszaurusz 251.902 és 66 millió évvel ezelőtt éltek, míg maga a Loch Ness csak 12 ezer évvel ezelőtt jött létre.
- Továbbá ha hisznek annak a teóriának, hogy a lény csak visszajáró vendék a tóban, és hogy amúgy a tengerben él, ahova a víz alatti barlangi utakon vagy a folyó mentén jut el. Akkor is a lénynek át kéne állni a tó édes vizéről a tengeri sós vízre.
- Ha Szent Kolumba valóban találkozott a lények, akkor a lény már 1400 - 1500 éves is lehet, amely szinte lehetetlen. S ha még szaporodna is, akkor is annak nyomait is meg kéne már találnia a sok kutatónak.
Végszó:
A Világ egyik ha nem a leghíresebb lénye, kit körbe ugrált a rajongás, de sajnos a rajongásnak az az ára, hogy sokszor hamis dolgokat vagy hamis bizonyítékokat állítanak róla, csak hogy a hírnevét meg lovagolhassa. Talán ha nem történt volna, annyi hamis bizonyíték a lényről, még én is szkeptikusan kezelném a dolgokat. De hogy őszinte legyek, szerintem a lény nem létezik, de ez maradjon az én vélemények, és lehet a végén pozitívan csalódok.
- V. Blackhand
Nuckelavee - A megnyúzott ló férfi
Az ember, amióta az eszét tudja, retteg az ismeretlentől és attól amit nem képes ép ésszel felfogni, míg egy nap nem találkozik a lehetetlennel, mely örökre a tudatába ég.
Ez a lény, elvileg egy olyan szörny, amely a tengerből jött, s mely megtámad akárkit, aki csak elé merészkedik. Elméletileg viszont csak minden év telén jelenik meg, és amint a tél elszáll, a Nuckelavee visszamegy a tengerbe.
Eredete:
Sokat nem tudni az eredetéről, amit lehet az is csak annyi, hogy Skóciából, Orkney Szigetén észlelték leginkább. Továbbá Sokócia északibb szigeteni.
Megjelenése:
A Nuckelavee egy eléggé érdekes és groteszk változata a Kentauroknak. (Noha nem rokonok) Külsőre egy teljes lóból álló lény, melynek hátából egy deréktól felfelé látható ember test nő ki, hosszú karokkal amik majdnem a földig is leérnek. Viszont ami még borzalmasabbá teszi, az a bőrének hiánya, mintha az egész lény meglenne nyúzva, ami látható rajta az csak az izmok, a hűs és néhol a csontok. Egyes elbeszélések szerint a lónak a feje koponyás, melynek közepén egy üregben található az egyetlen szeme, mely karmazsin vörösen izzik.
Képessége:
Azt beszélik, hogy már maga a látványa, vagy a lehelete képes a közelben található termést elrohasztani, és rosszabb esetekben a pestist is terjeszteni.
Gyengesége:
Sajnos semmi feljegyzés nincsen arról, hogy immunis lenne bármilyen fegyverre, viszont ami elvileg fáj neki, az a nem sós víz. Mint például az eső vagy a pocsolya víz, ám ez sem biztos, hogy tudna végezni vele. Állítólag egyszer egy ember úgy menekült meg, hogy egy nagyobb pocsolyán át gázolt, amely után nem tudta őt a lény követni tovább.
- V. Blackhand
Cù-sìth - A Halál Vérebe
Azt beszélik Skót föld mély erdejét járja, és az ki csak háromszor hallja meg a hangját, azt a harmadik után magával viszi a túlvilágra. Íme a Cù-sìth
Megjelenése:
Cù-sìth egy legalább tehén vagy bika nagyságú kutya lény, bár van hol farkas hol pedig vérebként írják le. Bundája elvileg hol sötét zöldes, hol pedig szürkés, de minden esetben Borzas/Bozontos bundával szokták leírni. Szemei pedig hol sárgák, hol vörösek. Hegyes fogai és karmai is vannak. Mancsa csak nem akkora mint egy ember keze.
Képessége:
A Cù-sìth gyakorlati szinten hasonlóan az Ír Banshee-hez, képes asztrális de fizikai úton is létezni. Termete miatt elég gyors, és mérete ellenére rendkívül halkan képes vadászni.
Legnagyobb képessége mégis az alap hallás, szaglás és állóképessége mellet, az az ugatása, vagy farkas esetben vonyítása. Ugyanis akárcsak a Banshee-nél, aki csak meghallja annak hangját, az hamarost meg fog halni.
Az ki a halál vérebe:
A Cù-sìth képes az áldozatainak a lelkét is kiragadni a testéből, amit utána elragadt a túlvilágra, mely ponton kicsit hasonló a Pokolvérebeihez. Ám a Cù-sìth vadászási taktikája sokkal másabb, ugyanis ő nem parancsra teljesíti ezt, továbbá meg adja az esélyt a menekülésre is.
Az ő hangja, mely itt most vagy ugatás vagy vonyítás, viszont nem öl azonnal. Az első amit kiad magából, egy figyelmeztetés, mind annak az embernek akik az erdejükben ólálkodnak. Ha ezt meghallod, akkor kezdj el menekülni. Ha meghallod a másodikat, az azt jelenti, hogy már bizony a nyomodban van. S végül mikor meghallod a harmadikat, akkor bizony véged van. Hisz elvileg a harmadik már olyan hatással van az emberre, hogy azonnal megállítja a szívet és megfagyasztja benned a vért.
Védekezés ellene:
Az egyik megoldás erre, ha elkerülőd a lakhelyükként szolgáló erdőt. A másik pedig, hogy ha az első vonyítás vagy ugatás meghallása után visszatérsz otthonodba. Mivel elvileg a Cù-sìth nem képes engedély nélkül belépni más otthonába. Hasonlóan mint a Vámpíroknál.
Érdekesség:
- Elég sok párhuzamot láthatunk a Cù-sìth és a Pokolvérebei valamint a Banshee-k közt. A Véreb részről, hogy a lelket a túlvilágra képes ragadni, míg a Banshee-nél pedig, hogy a hangja képes végezni az emberrel. Így végülis egy ponton én nagyon belemagyarázva látom, hogy egy ponton megtartották a Kelta hiedelem világot, mit kevertek kicsit a kereszténységgel is.
- Gyakorlatilag Kelta ként kezelik a Cù-sìth-et, mivel felbukkant mint Ír és Skót földön is, de legtöbb esetben, mégis inkább a Skótok vallják magukénak a lényt.
- A neve ami a Cù-sìth az az angolban annyit jelent, hogy Fairy Dog, vagyis Tündér Kutya. Mely megmagyarázta azt, hogy a Keltáknál, nagyon sok nem e-világi lényt "Tündér" kategóriában kezelnek. De ennek nincsen köze, a gyakorlatban is ismert tündérekhez.
Végszó:
Hát a kutyák nem kicsit őrző védőek a területeiket illetően, és szerintem ez a példány eddig a legigazságosabb az emberekkel. Mivel meg adja az esélyt az embereknek. Mert még mondjuk az Okami várja, hogy mikor botolj meg. A Pokolvéreb pedig életed végéig is üldöz, addig a Cù-sìth megadja neked az esélyt, hogy talán túl éld.
- V. Blackhand