Trollok - A hegyek, völgyek és mocsarak szörnyei

A Trollok elég széles körben elterjed lények, mivel szinte minden helyen felbukkannak, noha legtöbb esetben az Északi népeknél találhatóak meg.

Megjelenésük:
A Trollok mind kinézetben, viselkedésben, sokszor még felfogásban is eltérnek egymástól. Legtöbb esetben 3-4 méter magasra képesek nőni, ez az éghajlattól függ.
Eddig fellelt formákban, már számoltak be kicsi zömök formában rólak, vagy magas és karcsú formában.

Képességiek:
Nem rendelkeznek ugyan mágikus képességekkel, viszont külsejük elég erényt ad nekik, főleg a szinte páncél keménységű és vastag bőrük. Továbbá képességeik afelől, hogy szerszámokat is képesek készíteni, amely ugyan az ős emberi szintet képes meghaladni.

Gyengeségük:
Egyetlen főbb gyengeségük a tudásuk korlátai, amelyek miatt egy ember alap tudásához mérten, elégé alacsony. Továbbá vannak még az alacsony tudással rendelkezőknél is még alacsonyabbak, amelyek meg már szinte csak ösztön lények mint az állatok, még saját fajtájuk közt is, csak morgásokkal képes kommunikálni.

Táplálkozásuk:
A legtöbb Troll minden beszámolóban hús evő, bár ez szintén az életvitelétől függ, ugyanis a gyomruk meg emészti a húst és persze a zöldségeket, gyümölcsöket, növényeket.
A Hegyi Trolloknál jellemző, hogy képesek köveket is meg enni, amelyek a gyomrukban maradt csontokat zúzza össze.

- V. Blackhand

Kraken - A Tengerészek réme

Vannak emberek, akik elfelejtik néha, hogy a világunk nagyját a víz borítja, és még annak is alig ha a negyedét ismerjük igazán. Féld a tengert, hisz jó okod van rá, mikor is a nyomodban nem fog más járni mint a Kraken.

Eredete:
Vannak kik nem ismerik, de a Kraken hiába él a vizekben, annak is az északibb végéből származik a Skandinávoktól. Egyes mesék szerint a Mindenek Atya Odin küldte a lényt a tengerbe, hogy az védje népét a betolakodóktól, de Loki a csíny tevés istene, megbűvölte a lényt, hogy az zabolázatlanul, támadjon akárkit, aki a területére téved. Ám később leginkább a Kalózok révén terjed el, nagyobb hangsúlyban a lény léte, legalábbis az Tengerészek közt, kiknek egy afféle Boogeyman-e volt, vagyis Mumusa akárcsak Davy Jones.

Megjelenése:
A legtöbb ábrázolásban, mindig egy tintahal vagy polip alakjában jelenítik meg, mely főleg az Óriás Tinta haltól származik. Hatalmas hosszú csápjai vannak, melyek egy hajót simán roppantanak ketté. Méretét pedig általában 100 méterre saccolják be. A "feje" elvileg akkora, hogy ha a felszínre merészkedik, akkor a matrózok képesek lehetnek szigetnek tekinteni véletlenül.

Képességei:
Hatalmas ereje miatt, a csápjainak ereje halálos, továbbá mérete miatt szinte nehéz felvenni vele a harcot a szárazföldön, a víz alatt meg még kevésbé, hisz képes bálnákat is simán megölni.

Gyengesége/Határai:
Hiába az erő, ha csak egy példányban létezik. Nehéz ezt gyengeségnek kezelni, de még a Kraken-nek is hatalmas az világunk vizei, így mondjuk nehezen jutna el egyik pontról a másikra ha kéne. Mint például a Csendes-Óceánból át jutni az Indiai-Óceánra. Főleg, hogy legtöbb esetben Norvégia és Izland vizei közt volt fellelhető..

Érdekességek:
- Akarva, vagy akaratlanul is, de a Kraken egyike lett a Matrózok legnagyobb legendájának, és szinte szálló ige lett, ha csak egy hajó is eltűnt, azt a Kraken számlájára írták.

- Ugyan semmi köze sincsen a Görögökhöz, hiába a Titánok Harca című film. De volt már példa, hogy a Görögök a Kraken-t úgy kezelhették, akár a mendemondákból, hogy van valami szörny a vízben, mint Keto (Ceto) gyermeke, ki a Görögöknél minden tengeri szörny anyja.


Végszó:
Azoknak kik a szárazföldet járják mondhatjuk, hogy biztonságban vannak. De míg a Tengerek kaptak pár szörnyet, soha se feledjük azt, hogy néha a szörnyek mindig azok, akik szörnyet kiáltanak. Erre mindig emlékezzen minden ember, akik tudják, hogy a táplálék lánc tetején, még mindig az ember foglal helyet.

- V. Blackhand

Törpék - A kovácsmesterség bajnokai

A Törpék egy elég széles körben ismert lények, hisz rengeteg fantázia világban megtalálhatóak, nem csak a mitológiában. Azt mondják ne packázz egy törpével, mert még a meleg szart is kiverheti belőled. Ám mégis agresszív természetük mellet, a tudásuk mindenek felett állnak, hisz ha kovácsolásról van szó, akkor bizony képesek a semmiből is koronát vagy fegyvert csinálni.

Eredetileg a Skandinávoktól származnak.

Jellemműk:
A Törpék elégé balhés egy nép, viszont két dolgot nem vetnek meg, a jó sört és az aranyat. Ugyanis a Törpéket nem szabad alkoholistának nevezni, de a sörért akár az anyjukat is jobb esetben eladnák, aranyért még a tiédet is.

A Törpék viszont lehet kapzsi lények, de azt soha sem lehet mondani rájuk, hogy szavukat megszegik, ugyanis a Törpéknek is van erkölcseik, illem szabályaik.

- Senki nem nyúlhat a cuccaikhoz.

- Ha egy Törpe vendégségbe hív, azt soha sem mondhatja le utólag.

- Soha sem verik át a fizető kuncsaftjaikat.

Mesterségük:
A Törpék leginkább a híres kovácsmesterséget szokták űzni, ám akárcsak az ember, ha van ők is tudnak lenni akár kereskedők, bankárok, földművesek és így tovább. Ám sokkalta gyakoribb, hogy ha a kovács szakmát nem is űzik, akkor harcosnak mindig felszoktak csapni. Ha nem a vasat ütheti, akkor ütik az ellenség koponyáját.

Tudásuk:
Ahogy mondtam a Törpék akárcsak az emberek, képesek igazából bármire, ám mégis ők elemi szinten kimagaslóak a kovácsolásban, valamint a rúnák készítésében, ám mind a kettőt képesek akár a semmiből is létrehozni. Ugyanis a Törpék voltak azok kik megcsinálták a Gungnir-t valamint a Mjölnir-t, Odin lándzsáját és Thor pörölyét. Továbbá az ő munkájuk volt a zsebkendővé összehajtható hajó is, és a karpered ami nyolc újabb karperecet fial. A legnagyobb sötétben világító lovaknál is gyorsabb Vadkan vagy egy aranyhaj. A Törpék mindent is eltudnak készíteni.

Ismert Törpék:
A Törpék is rendelkeznek, elég híres tagokkal, hisz ott volt például Ivalde három fia, kik a Gungnir-t, az Aranyhajat és a Zsebkendő hajót készítették. De akár a riválisaiknak is lehet mondani, Brokk és Eitre-t akik pedig a magát osztódó karperecet, az arany vadkant és a Mjölnir-t kovácsolták. De a híres kapzsi kincsét őrző sárkánnyá változott Fafnir-t is említhetnénk.

Megjelenésük:
A Törpék akárcsak az emberek, képesek akárhogy kinézni. Ám náluk tömzsi mivoltukon nem sokat változtat. De ugyan úgy megtalálható náluk is a női megfelelők, akik szintén nézhetnek ki akárhogy, befont vagy festett hajjal, szebb ruhával és így tovább (Nem alakváltóak)

- V. Blackhand

Álfok - Óskandináv Mitológia

,,Áldott a föld, melyet ott látok Ázok és Álfok lakának közelében; Ott lakozik majd, Tett-honban, Tór, Míg eljő a hatalmak harca." – Verses Edda

Eredet:
Álfok vagy más néven Elfek, természet feletti lények a Skandináv mitológiából. Egyénileg soha nem jelenek meg, néven nem nevezik őket és a leírások eléggé homályos, és megosztott, az egyik legtitokzatosabb lényei a mitológiának.

Attól függően, hogy mit akartak hangsúlyozni, az Álfok lehettek az Ázokkal (gótok királyai, istenfaj ide sorolandó például Odin, Tyr és Thor is) egyenrangú lények vagy tündérek, esetleg manók.

Az Elf szó a feltételezett Proto-indoeurópai ¬*albh (fehér) szóból származtatják. Az óészaki *alf szó magas, hegyes fülű, hosszú hajú nőket és férfiakat jelentett.

Anatómia:
Az Elfek humanoid lények, emberi formájúak. Nagyon magas egyének, hosszú hajúak és hegyes fülűek, földöntúli szépségek. Testalkatuk többnyire vékonyabb, de nem gyengébbek. Másban igazából nem térnek el az emberektől, ugyan úgy lehetnek nők és férfiak is.

Képesség:
Sok feljegyzés nem maradt róluk, de amit tudhatunk az, hogy jól értenek több különböző mágiához is. Kepések továbbá láthatatlanná válni, igy felderítőnek is kiválóak, rejtőzködéssel sincs problémájuk igy. Harc művészetük és távolsági fegyver használatuk legendás, és hatalmas tudásuk van. Kepések az emberek elcsábítására vagy akár megbetegítésére. Gyengeségük nem ismert, halhatatlan lényeknek tekintik őket.

Hiedelem a népmesékben:
Gyakran játszák a betegségszellemek szerepét. A leggyakoribb, bár egyben legártatlanabb eset a különféle irritáló bőrkiütések voltak Älvablåst-nak (elf puff) nevezték, és erős ellencsapással lehetett gyógyítani. (erre a célra egy praktikus fújtató volt a leghasznosabb)

A Skålgropar, a Skandináviában található sziklarajz (piktogram egy sziklán) egy sajátos fajtája, a régebbi időkben Älvkvarnar néven ismerték, mert azt hitték, hogy az Elfek használták őket. Az ember megnyugtathatja az Elfeket egy elf malomba helyezett csemegével (lehetőleg vajjal).

Annak érdekében, hogy megvédjék magukat és állataikat a rosszindulatú Elfek ellen (sötét elfek, fekete elfek). A Skandinávok úgy nevezett tünde keresztet (Alfkors, Älvkors vagy Ellakors) használtak, amelyet épületekbe vagy más tárgyakba faragtak. Kétféle alakban léteztett, az egyik pentagram volt, és a 20. század elején Svédországban még mindig gyakran használták ajtókra, falakra, hogy megvédjék a tündéktől. A második forma egy kerek vagy hosszúkás ezüstlemezre faragott közönséges kereszt volt. Ezt a második fajta elf keresztet medálként hordták egy nyakláncon, és ahhoz, hogy elegendő varázserő legyen, három estén keresztül kellett megkovácsolni ezüsttel, kilenc különböző örökölt ezüst forrásból. Egyes helyeken három egymást követő vasárnapon keresztül a templom oltárán is kellett lennie.

Sötét Elf:
A felszíniek mindig is harcoló, gyilkoló, rabló gonoszt látják a Sötét Elfekben, az átlagos társadalmukat nem igazán ismerik. Talán nem mellékes megjegyezni, hogy az átlagos Sötét Elf éppen olyan kegyetlenek és mohónak tartja a felszínen élőket, mint fordítva, számukra egy felszínen lakó ugyan úgy ijesztően és idegenül fest, mint fordítva. Régebben az Elfek és a Sötét Elfek egy fajt alkottak, de a sok száz év mélységi élet gyökeresen megváltoztatta őket mind gondolkodásilag, mind genetikailag. Ma már teljesen külön álló faj. A Sötét Elfeknél hagyománnyá vált, hogy gyerek koruk óta harcra képezték őket. Emiatt is erősebb a test felépítésük az Elfeknél. Bőrük színe sötét, szinte fekete, szemük a sötétben tökéletes láttást biztosit, bár a fényt már kevésbé viselik olyan jól. Általában 40-100 esztendőt élnek. A gyermekkor 10, a serdülőkor 15, az ifjúkor kb. 20 éves korukig tart, 100 év fölött öregnek/ aggastyánnak számítanak. A férfiak 5-6 láb magasak (160-190 cm), míg a nők 4, 5 és 6 láb (140-190cm) magasak is lehetnek, ezáltal kisebnek számítanak az Elfeknél.

Edda:
Az Álfok fejedelmének Völundot említik (lásd: Völund-ének), de néhány helyen Freyrt tartják az Elfek urának, mivel az istenek ajándékba adták neki Alfheim világát. Még ha ez nem is biztos, ahhoz kétség sem fér, hogy a Ván termékenység istenek lakhelye, ebben a világban volt.

A verses Eddában használják az ,,Ázok és Álfok '' össze kapcsolást, ami azt jelenti: "Az összes isten''.

Mivel az ó-skandináv istenek az Ázok és a Vánok, igy arra lehet következtetni, hogy az "Álf'' egy szinonimája lehet a Ván-nak. Ebből adódóan megpróbálták, akárcsak a Vánokat az Álfokat is összekapcsolni a termékenységgel.

Az Eddában több résznél találhatunk utalást a sötét Álfokról. Van, ahol a törpékkel, máskor pedig a fényes Álfok ellentétekként azonosítják őket. Azonban nem lehet kizárni azt a tényt, hogy valóban létezhetnek Midgardon olyan lények, akik az Álfokkal azonosak. Őket nevezhetjük fekete Álfoknak.

Érdekesség:
Egy ősi skandináv pogány szokás volt az Álfablót, amelyet az ősz vége fele az aratás után tartottak. A helyiek ezeket az áldozásokat nagy titokban végezték, így nem maradt fent konkrét leírás a rítusról. A célja többek között a család jó egészségének megtartása és az ősök tisztelete lehetett. Dalaikkal képesek voltak elcsalni a lakosokat, hogy velük együtt táncoljanak. Ilyenkor örökre eltűnt a személy az emberek közül, de az is lehet, hogy meghal és holtan találnak rá.

- Leona Black

Fenrir - Az óriás farkas

Eredete:
Fenrir nem is mástól származik, mint a csínytevés istenétől Loki-tól, s annak feleségétől, az óriás Angrboda-tól. Hogy pontosan hanyadik gyermek a háromból az sajnos nem tudni. Ám rajta kívül 2 édes testvére volt. Bár apjától pedig majdnem egy tucat féltestvére is.

Édes testvére volt nem más mind a Midgard-kígyó, vagy Világ kígyó (Ki hogy nevezi.) Jörmungandr, valamint Hél az alvilág vagyis a kilenc birodalom egyike a Helheim királynője.

Fenrir egy apró kölyök kutya ként született meg, melyet még Odin is aranyosnak talált, ki végül még Asgard-ba, az istenek birodalmába is be fogadta. Ám Ismerjük mi milyenek is az anya gének. Hisz, ahogy Jörmungandr úgy Fenrir sem állt meg a növésben, és méretei napról napra, hatalmasabb és hatalmasabbak lettek.

Mely méretek végül el ejtették a félelem csíráját az Istenek tudatában. Mely később bizalmatlansághoz, és dühöz vezetett. Az Istenek így meg kívánták béklyózni szegény Fenrir-t.

Az istenek tudjuk milyenek, emlékezünk csak, az óriásra, ki Asgard falát építette, vagy a törpéket, kik Thor kalapácsát, és odin lándzsáját csinálták. Az istenek ravaszak, ahogy mondják, de inkább csak nem szeretnek alul maradni. Fenrir-nek emiatt egy játék ként közölték azt, hogy had fitogtathassa erejét.

Mindennel próbálták láncra verni, de mind hasztalan volt. Fenrir élvezte, hogy az ereje milyen lenyűgöző. Az Istenek végül a törpékhez fordultak, kik végül megalkották a Gleipnir-t. Varázslatos kisugárzása, ám végül Fenrir-ben is felvetette a gyanút, hiába ígérték az Istenek, ha nem szakítja el akkor el oldozzák.

Egy kikötése volt Fenrir-nek, az egyik isten, tegye kezét a szájába, biztosíték ként. A bizalmatlanság magva pedig végül elvetésre került a félelem földjében.

Fenrir végül nem tudta elszakítani a kötelet, de az istenek sem engedték el, ahogy ígérték. Fenrir így végül leharapta az isten kezét, ki a szájába tette azt. Nem is másét, mint annak az istennek a kezét, kiben a legjobban megbízott. Tyr volt ez az isten.

Fenrir-t ezek után megbéklyózva, az órások földjére száműzték, száját egy kardal kitámasztva, s nyála pedig később mi patak ként folyt, megalkotta a Ván folyót.

A félelem földjébe vetett düh magja, pedig gyűlölet virágát csiráztatta ki. A Ragnarök-kor, Fenrir kiszabadult és végül megölte Odin-t kit egyben nyelt le, majd elvileg a napot is elfogyasztotta. Hisz végül a ki nőt virág, a kínt és szenvedést hozta magával.

Képességei:
Képességeit tekintve elégé vakon vagyunk. Így csak spekulálni tudunk, hogy mire is képes.

Figyelve a történetét, abban biztosak lehetünk, hogy fizikai ereje páratlan volt, melyhez párosult hatalmas mérete, hisz olyan nagyra képes volt kinyitni a száját, hogy Odin-t és a Napot is letudta nyelni egyben. Ironikus, hogy pont nagyra tátott szájal végezte. Mikor is Odin fia Vidar szét feszítette Fenrir száját annyira, hogy bele pusztult.

Értelmes egy lény volt, ismerve apját és anyját, így biztos tudott gondolkodni, nem olyan ösztön lény volt mint egy sima farkas. Valamint ez talán ad indokot nekünk, hogy feltételezzük róla, hogy képes volt a kommunikációra, másképpen hogyan tudott volna feltételt szabni az Isteneknek, mikor meg akarták kötni.

Érdekesség:
Ahogy említette Fenrir-nek voltak féltestvérei apjától. Nem is egy.

Ezek voltak, Váli aki nem össze keverendő Odin fiával. Nárfi és végül Szleipnir aki pedig Odin hátasa volt, kit Fenrir a Ragnarök-kor felfal Odin-al együtt, így mondhatni már testvér gyilkos is a kicsit nagy ordas farkas.

Fenrir igaz jóban volt az istenekkel, de elvileg csak Tyr volt az egyetlen, akiben meg bízott. Ha most mi reálisan nézzük ezt, akkor figyeljünk meg egy Gazdi és egy Kutya szerepét. (Kutya gazdi vagyok, tudom mit beszélek)

A kutyák nem hiába kapták az ember legjobb barátja megnevezést, ugyan kell őket nevelni, hisz az embereket is kell nevelni. De akkor is, az Gazda és a Kutya közt mégis képes ki alakulni, egy olyan kapocs mely hasonlít kicsit a szülőségre. Mint Apa vagy Anya, felelősséggel tartozol a gyermekedért, emiatt gondoskodsz róla. Még a gyermek pedig függ a szülőtől, hisz egyedül nem tud boldogulni.

Hasonló ez a kutya gazdi szerephez, hisz mint gazdi gondoskodsz a kutyádról, állatodról. Aki pedig ezért hálás szokott lenni, emiatt ki alakul nála egy feltétel nélküli szeretett afelé, aki ételt ad neki és gondozza. Ki akkor is képes lenne gazdájáért bármire, ha az rossz vagy a halálával járnak.

(Volt egy videó, ahogy egy bűnözőt le tartoztattak a rendőrök, de a bűnöző kutyái meg próbálták védeni gazdájukat, hisz hiába az emberi társadalom szemében rossz ember, a kutyának az ember mégis a világot jelentette. A videó végén a kutya kiszabadul a fogásból, és az egyik rendőr lelövi a kutyát.)

Végszó:
Akárhogy nézzük a történetet, minden abból indult ki, hogy az istenek hagyták, hogy a félelmük, bizalmatlanságot szüljön. Hisz ha Fenrir-t nem teszik próbára, akkor nem inog meg a bizalma, mely nem vezet áruláshoz, és Fenrir lehet a végén nem okozná több isten halálát, mikor a Ragnarök elkezdődött. Hisz Tyr miatt biztos inkább lett volna az Istenek oldalán, mintsem az apjáén, hisz Tyr volt aki nevelte igazán Fenrir-t.

Ám meg kell figyelnünk ezt saját társadalmunkban is, és tegyük fel a kérdést magunknak. Hagyjuk, hogy a félelmünk bizalmatlanságba torkoljon? Vagy képesek vagyunk ezen túl lépni? Ezt mindenki döntse el maga.

- V. Blackhand

Szleipnir - A nyolclábú patás

"Nemzett Loki farkast Angruboda lánytól, a Suhanó ló meg Svadilfaritól lett. A legiszonytatóbb mégis az volt, kinek Byleist öccse vált apjává."

Eredet:
Sleipnir, vagy más néven a Suhanó, Loki sarja és Ódinn híres nyolclábú hátasa. Gyorsabb mint bármely más ló, a földön, vízen és levegőben is képes vágtázni. Odin nagyon szereti a lovát és a legendák szerint ő az, aki a Valhallába viszi a háborúban eleset harcosokat.

Születése:
Megszületése igen érdekes törénteten alapszik. Élt egy Hegyi Óriás ki felajánlotta segítségét, hogy épít egy erődöt az istenek otthona, Asgard körül. Ha sikerül felépítenie a falat három tál alatt, bár egyéb elbeszélések úgy fogalmazzák meg, hogy fél év alatt. Akkor fizetségekén a Napot, a Holdat és feleségének Freyja istennőt kérte. Az istenek nem hitték, hogy megtudja csinálni, de Loki tanácsára elfogadták a követeléseit. Az Óriásnak volt egy fekete ménje Svadilfari kinek segítségével építeni kezdték a falakat. Svadilfari igazán erősnek bizonyult, és az ő segítségével az óriás képes volt tartani az ütemet. Az istenek kezdtek nyugtalankodni, és elküldték a ravasz Lokit, hogy valamiképpen hátráltassa az óriást. Loki emiatt gyönyörű szürke kancává vált, és elcsábította Svadilfarit és hagyta, hogy meghágja. Loki hamarosan megszülte a varázslatos csikót, Sleipnirt, míg kanca volt. Végül az óriásnak a lova nélkül nem sikerült időben elvégezni a feladatát. Loki visszaváltozott eredeti formájába ls a Sleipnirt Odinnak adta.

Megjelenése:
Egy Hatalmas szürke patás, ki nyolc lábbal született. Gyorsabb minden létező lónál. A jósnő, Sigrdrivomal szerint Odin rúnákat faragott Szleipnir fogaira.

Testvériség:
Szleipnir nem Loki egyetlen gyermeke, testvérei a nagy és rendkívül erős farkas Fenrir (Fenrisulven), és Jormungandr a Midgard kígyó, amely egyre növekszik, amíg a körbe nem éri a földet. Van egy nővére is, Hel, aki szépséges az egyik oldalán, de élettelen, mint egy halott a másikon. Szleipnir találkozik féltestvérével az alvilágban ahova Odin száműzte, hogy a holtak úrnője legyen. De Fenrir farkas az istenek és a sötétség erői közötti utolsó csatában (Ragnarök) megöli Szleipnirt, és elnyeli őt Odinnal együtt.

Fogadás:
Az óriás Hrungnir fogadást köt Odinnal, hogy ő és lova gyorsabb, mint Odin és Szleipnir. Hrungnir elveszíti a fogadást, és később elesik a Thor elleni harcban. A Rangarökben Hermod és Szleipnir lemennek az alvilágba, hogy megmentsék Baldrot és Odnit. Kilenc nap és kilenc éjszaka vágtatnak a földön, tengeren és égen keresztül, hogy elérjék az alvilág kapujához, amit Hel kutyája Garm őrzött. Szleipnir Bátran átugrik Garmon. Egyre mélyebbre mennek Hel birodalmába, mely szakadékok és meggyötört lelkek hada között. Még lejjebb találkoznak köpködő kígyókkal és Nidhogg sárkánnyal, aki a vérüket szívja a földi vétkezőknek. Végül elérnek az alvilág királyőjéhez. Helhez, aki megígéri, hogy kiadja Baldrot, ha minden teremtmény a földön ejt egy könnycseppet érte. Mindenki sírt, egy magányos öreg óriásnő (Töck) kivételével, így Baldr továbbra Hel birodalmában marad a végső csatáig. Azt mondják, hogy a gazdák mindig meghagyták az utolsó köteg gabonát Szleipnirnek abban a reményben, hogy így Odin nem károsítja meg őket, amikor arra jár.

Érdekesség:
Néhány régi Gotlandon talált kő egy jól felszerelt lovast ábrázol nyolclábú lován. Feltételezhető, hogy ezek a képek Szleipnirt jelenítik meg. Szleipnir nyolc lába úgy is értelmezhető, mint a sebesség metaforája. Vannak azonban példák a szibériai sámánoknál, akikről azt mondták, hogy vannak nyolc lábú lovaik. amivel eljutnak a mennybe és az alvilágba.

Végszó:
Érdekes és elég pontos történetet tudhat magáénak, ez a szürke patás, ám továbbra is alá támasztja azt a lényt is, hogy az istennek furák, és mit meg nem tesznek néha gyakran.

- Leona Black

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el