Északi Sárkány - Az Európaiak Riválisa
Furcsa dolog bizony, de még a fagyos északon is találhatóak sárkányok. Bár náluk már nehéz teljesen egybe értelmezni a fajokat.
Az Eredeti Északi:
Megjelenési fejezetet jó okkal nem kezdek, mivel van egy teóriám is afelől, hogy miért is hasonlítanak az Északi Sárkányok a Wyvern Sárkányokra. Ez nem hivatalos, mivel ez a magam teóriája, de ha megfigyeljük a Wyvern Angilában, Walesben, Skóciában, Írországban és Franciaországban voltak megtalálhatóak.
Gondoljuk csak bele, akik esetleg nem tudnák azoknak meg próbálom kicsit értelmezni, de a Kelta vagy Germán mitológia, sok hasonlóságot mutat az Északi Skandinávval, még ha nem is szembetűnő módon. Rosszul fogalmazva, Skócia és Írország és bármely Kelta nép, gyakorlatilag a kis testvére az Északi népnek. Míg ha Franciaországot és Angilát nézzük, azt se felejtsük, hogy az északiak népe a Vikingek voltak, akik pedig portyáztak Angilában, és el is jutottak még Franciaországba is. Mi van akkor, ha a Wyvern-ek, nem is teljesen az Európai Sárkányok alfaja, hanem utódja az Északi Sárkányoknak. Kiknek nagyja, ugyan azt a formát mutatták testben, mint a Wyvern-ek, csak sokkal nagyobbak voltak.
Képességek:
Erővel fel tud érni, Európai vetélytársával, ám lényegesen nagyobb előnye, az a genetikájában található. Mivel a messzi északi hideghez van hozzá szokva ez a Sárkány faj, így ő még képes talpon maradni, ott akkor már az európai gyengül a hibernálódás miatt.
Továbbá ugyan két végtag hátrányban van ugyan, de ez mozgékonyabbá teszi, és manőverezni is jobban tud így az égben.
Gyengesége:
Merész dolog ezt így felírni, de nem immunis a hidegre. Tény jobban bírja, mint a melegebb mediterrán éghajlatban élő riválisa, de egy jégkorszaki fagypontnál, már a genetikája nála is be mondja az unalmast. Továbbá, ugyan az a gyenge pontja is megmaradt, mint az Európainak.
A "Hamis" Ismert Nevek:
Mint mondtam, összességben ezt a fajt hívhatjuk Északi Sárkányoknak. De ez ennél bonyolultabb, mivel ott van még a Skandinávok három neves "Sárkánya". A Yggdrasil gyökerét rágó "Hulla szívó" fekete Nidhogg. A világot körbe érő világ kígyó Jörmungandr, és a kapzsi kincset őrző Fafnir. Ám mind hárman más részét képezi annak, amit mi itt ecseteltünk. Mivel Fafnir egy Törpe volt, kit kapzsisága változtatott szárnyatlan sárkánnyá. Jörmungandr egy fél isten, mivel Loki és egy Óriás hölgy gyermeke. Míg Nidhogg pedig egy lusta fajankó, aki csak rágja a világ fa gyökerét, és még veszekedésül is, egy Mókust küld csak.
Így hiába ők jutnak eszünkbe mint az Északi Sárkányok, amúgy csak azért azok mert vannak neveik, és istennek történeteiben szerepelnek.
Végszó:
Az Északiak kemény diók ezt soha sem lehetett elvenni tőlük, de csak hogy idézek egy szép ide illő mondatott. "- Mindig van egy nagyobb hal." - Liam Neeson, mint Qui-Gon Jinn a Star Wars Baljós Árnyakban.
- V. Blackhand